24. ročník festivalu

Vážení přátelé festivalu,
Pražský divadelní festival německého jazyka se koná již po čtyřiadvacáté,
a to od 16. listopadu do 3. prosince 2019. Program 24. ročníku festivalu najdete ZDE.
Předprodej vstupenek v síti Ticketmaster.
Děkujeme všem našim partnerům za podporu,
a těšíme se s vámi na viděnou při letošním ročníku festivalu!

ZDE ke stažení program ve verzi PDF.

Tomáš Kafka: Grillparzer is brain-dead

main-basen2-5962.jpg

Cena Josefa Balvína 2019

I letos udělíme v průběhu festivalu Cenu Josefa Balvína, určenou pro nejlepší českou inscenaci německy psaného textu. Laureátem letošní ceny zvolila odborná porota Divadelních novin inscenaci ostravské Arény ZIMNÍ SLUNOVRAT autora Rolanda Schimmelpfenniga v režii Adama Svozila a Kristýny Jankovcové. Komorní scéně Aréna ze srdce blahopřejeme! Vítězná inscenace byla uvedena v pondělí 25. listopadu v La Fabrice.

main-slunovrat-5862.jpg

Video-vzpomínka na 23. ročník festivalu

Schluss mit lustig - tříminutová vzpomínka na 23. ročník festivalu očima skvělé dokumentaristky Míši - VideoLover // www.videolover.cz

 

Nejlepší byl Richard III.

Ceny divadelní kritiky - Časopis Svět a divadlo: V neoceňované kategorii „největší zážitek ze zahraničního divadla" se na prvním místě v anketě umístil Shakespearův RICHARD III., režie Thomas Ostermeier, Schaubühne am Lehniner Platz (Berlín, Německo) – uvedeno na Pražském divadelním festivalu německého jazyka.

Děkujeme a gratulujeme do berlínské Schaubühne!

main-richard-5842.jpg

Festival členem EFFE!

Pražský divadelní festival německého jazyka je součástí mezinárodní platformy EFFE (Europe for Festivals - Festivals for Europe), podporované Evropskou asociací festivalů, kterou tvoří festivaly založené na umělecké kvalitě a mající významný vliv na místní, národní i mezinárodní úrovni.
Porota udělila našemu festivalu toto hodnocení: „Jedna z nejvýznamnějších kulturních událostí roku. Zdroj impulsů, výzev a kultivace česko-německé intelektuální reciprocity, progresivní dramaturgie a silného vlivu na českou divadelní kulturu."
Festival opětovně získal značku EFFE pro sezónu 2019-2020, na což je náležitě pyšný.

main-effe-festival-5840.jpg

Publikace ZWANZIG

Vážení příznivci festivalu,
k 20. výročí festivalu vznikla výroční publikace ZWANZIG, mapující uplynulé ročníky festivalu od roku 1996. Publikace obsahuje také anketu divadelních odborníků a bohatý obrazový materiál.

V případě Vašeho zájmu o dodání výroční publikace ZWANZIG nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese: office@theater.cz

 

main-zwanzig-5496.jpg