26. ročník festivalu v plném proudu!

Srdečně Vás zveme na nejbližší představení:

28. 11., 20:00 SOPHIE ROIS VRÁŽÍ DO ZDI V DEUTSCHES THEATER - Stavovské divadlo - KOUPIT VSTUPENKU

29. 11., 20:00 SOPHIE ROIS VRÁŽÍ DO ZDI V DEUTSCHES THEATER - Stavovské divadlo - KOUPIT VSTUPENKU

30. 11., 18:00 JINDŘICH MANN - POSTE RESTANTE - off-program - Eliadova knihovna DNz - KOUPIT VSTUPENKU


Všechna představení s českými titulky. Změna programu vyhazena.


Aktuální opatření

Pokud jde o samotnou návštěvu divadelních představení našeho festivalu, prosíme diváky, aby se řídili pokyny aktuálních protiepidemiologických opatření, kterou jsou uvedné na stránkách ministerstva zdravotnictví (např. ZDE).

Opatření se mění a je pravděpodobné, že se budou měnit i v průběhu konání festivalu. Prosíme proto diváky o kontrolu aktuálních podmínek na oficiálních vládních serverech při každé návštěvě festivalového představení.

V současné chvíli se kapacity divadel, ve kterých hrajeme, nemění. Musíme ale trvat na prokázání bezinfekčnosti u vchodu do budovy každého návštěvníka, a na nošení respirátoru po celou dobu návštěvy divadla.

Zdeněk Adamec - info

Vážení držitelé vstupenek na festivalové uvedení inscenace Zdeněk Adamec + Sebeobviňování (2. a 3. 12.), rádi bychom Vás informovali o jejím průběhu: 
Inscenace se skládá ze dvou částí, které budou uváděny v JEDEN VEČER na DVOU MÍSTECH – Zdeněk Adamec bude probíhat vždy v Divadle Na zábradlí a Sebeobviňování v Betlémské kapli.
Jste-li držitelé vstupenek na premiéru 2. 12. (od 20:00), uvidíte obě dvě části inscenace za sebou. Vy z vás, kdo máte na vstupence uvedeno "Jedna scéna - Betlémská kaple", zhlédnete jako první část právě tu v kapli - dostavte se prosím přímo do Betlémské kaple.
Naopak ti z vás, kdo obdrželi vstupenku s nápisem „Zdeněk Adamec - Divadlo Na zábradlí", budou začínat přímo v divadle. Po skončení dané části se diváci v obou lokacích prostřídají. Je tedy možné, že se premiérové uvedení oproti plánovaným dvěma hodinám trochu protáhne, děkujeme za pochopení. Místa k sezení jsou na obou místech NEČÍSLOVANÁ - kdo dřív přijde, vybírá si místa dle vlastních preferencí.
Máte-li vstupenku na 3. 12. (od 20:00), uvidíte všichni společně nejprve první část inscenace Sebeobviňování v Betlémské kapli - dostavte se prosím VŠICHNI rovnou do Betlémské kaple. Po skončení této části se společně (koordinovaně) přesuneme do Divadla Na zábradlí, kde společně uvidíme druhou část – Zdeněk Adamec. Místa k sezení jsou 3. 12. rovněž v obou případech NEČÍSLOVANÁ.
Zakoupená vstupenka tak vždy zahrnuje obě části inscenace, které se odehrají v jeden večer. Není již potřeba získat dvě vstupenky za původním účelem vidět ve dvou dnech dvě části inscenace.
Děkujeme za pochopení.

Webové stránky inscenace: Divadlo Na zábradlí - Zdeněk Adamec + Sebeobviňování

26. festival od 15.11. do 6.12.

Od 15. listopadu do 6. prosince 2021 probíhá již 26. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Připravili jsme pro vás přehlídku nejzajímavějších počinů německojazyčného divadla – na jevištích pražských scén budou hostovat divadla z Hannoveru, Kolína nad Rýnem, Vídně či Berlína, zažijeme však také inscenaci z Divadla Na zábradlí, která vzešla ze spolupráce českých a německých divadelníků. Součástí přehlídky bude i česká inscenace původně německojazyčného textu, jíž festival každoročně uděluje ve spolupráci Divadelními novinami Cenu Josefa Balvína. Čeká nás bohatý doprovodný program – výstava, online diskuse se zahraničními divadelníky, česko-německý kabaret či autorská čtení. 

Programový přehled ve formátu pdf si můžete stáhnout ZDE.