Král Otakar byl největším zážitkem!

Ceny divadelní kritiky - Časopis Svět a divadlo: V neoceňované kategorii „největší zážitek ze zahraničního divadla" se na prvním místě v anketě umístil Grillparzerovo ŠTĚSTÍ A PÁD KRÁLE OTAKARA, režie Dušan D. Pařízek, Volkstheater (Vídeň, Rakousko) – uvedeno na Pražském divadelním festivalu německého jazyka.

Festival tak opět přivezl svým divákům největší zážítek ze zahraničního divadla. Máme velikou radost a jsme poctěni! Gratulaci posíláme do vídeňského Volkstheaeteru, Dušanu Pařízkovi
i Karlu Dobrému!

 

main-sadnejvetsizazitek-6391.jpg

Jitka Jílková divadelní osobností roku 2019!

Online portál i-divadlo.cz vyhlásil v rámci Ankety 2019 (redakční volba) jednou z divadelních osobností roku paní Jitku Jílkovou, ředitelku Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Gratulujeme! Jsme hrdí a pyšní!

i-divadlo.cz | Anketa 2019 | divadelní osobnost roku
Jitka Jílková, ředitelka Pražského divadelního festivalu německého jazyka
"Festival, jehož je ředitelkou od roku 1997, přináší českému publiku jedinečnou možnost zhlédnout naživo inscenace prestižních divadelních domů z německojazyčné oblasti. Její kontakty a cit pro diplomacii pomáhají překonávat obtíže v logistickém schématu, jež dovoz inscenací jenom může přinášet. Setrvalý zájem odborné i divácké veřejnosti není novinkou,
v zatím posledním ročníku festivalu zájem překonal snad všechna očekávání, nejen díky uvedení inscenace König Ottokars Glück und Ende vídeňského Volkstheateru."

 

main-i-divanketa-6390.jpg

Rimini Protokoll mimořádně v březnu

Bylo nám velkou radostí a ctí, že jsme mohli mimořádně na jaře uvést jedinečnou produkci slavné skupiny Rimini Protokoll TÍSNIVÉ ÚDOLÍ / UNCANNY VALLEY,  kterou jsme představili našim divákům ve spolupráci s Divadlem Archa výjimečně 6. a 7. 3. 2020.
Autorem fotografií z úspěšného uvedení této inscenace je Tomáš Rubín.

 

main-atm00327-6368.jpg

24. ročník festivalu

Vážení přátelé festivalu,
Pražský divadelní festival německého jazyka se konal již po čtyřiadvacáté,
a to od 16. listopadu do 3. prosince 2019.
Děkujeme vám všem za přízeň a těšíme se s vámi na viděnou při mimořádném jarním představení TÍSNIVÉ ÚDOLÍ z produkce Rimini Protokoll v Divadle Archa 6. a 7. března.

Video-připomínka 24. ročníku festivalu pohledem Míši VideoLover:

Nejlepší byl Richard III.

Ceny divadelní kritiky - Časopis Svět a divadlo: V neoceňované kategorii „největší zážitek ze zahraničního divadla" se na prvním místě v anketě umístil Shakespearův RICHARD III., režie Thomas Ostermeier, Schaubühne am Lehniner Platz (Berlín, Německo) – uvedeno na Pražském divadelním festivalu německého jazyka.

Děkujeme a gratulujeme do berlínské Schaubühne!

main-richard-5842.jpg

Festival členem EFFE!

Pražský divadelní festival německého jazyka je součástí mezinárodní platformy EFFE (Europe for Festivals - Festivals for Europe), podporované Evropskou asociací festivalů, kterou tvoří festivaly založené na umělecké kvalitě a mající významný vliv na místní, národní i mezinárodní úrovni.
Porota udělila našemu festivalu toto hodnocení: „Jedna z nejvýznamnějších kulturních událostí roku. Zdroj impulsů, výzev a kultivace česko-německé intelektuální reciprocity, progresivní dramaturgie a silného vlivu na českou divadelní kulturu."
Festival opětovně získal značku EFFE pro sezónu 2019-2020, na což je náležitě pyšný.

main-effe-festival-5840.jpg

Publikace ZWANZIG

Vážení příznivci festivalu,
k 20. výročí festivalu vznikla výroční publikace ZWANZIG, mapující uplynulé ročníky festivalu od roku 1996. Publikace obsahuje také anketu divadelních odborníků a bohatý obrazový materiál.

V případě Vašeho zájmu o dodání výroční publikace ZWANZIG nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese: office@theater.cz

 

main-zwanzig-5496.jpg