background-01.jpg
5.11.—29.11.
2015

Divadelní výlety

main-vylety-4071.jpg

Vážení přátelé, letos jsme pro Vás připravili 2 divadelní výlety. Jako tradiční prolog festivalu Vám nabídneme v sobotu 31. října výlet do Mnichova, kde uvidíme skvělou inscenaci FAUST v podání souboru Residenztheater a v režii Martina Kušeje. Ve středu 11. listopadu pak pojedeme do Drážďan na adaptaci Kafkova románu AMERIKA. Výlet do Staatschauspiel Dresden je poctou zakladateli festivalu Pavlu Kohoutovi, který je společně s Ivanem Klímou autorem této adaptace.
Obě představení budou s českými titulky. Více informací o výletech a objednávkách ZDE.
Jste srdečně zváni!

Festival 2015

main-theater-zwanzig-datum-ctverec-4061.jpg

Milí příznivci festivalu, v letošním roce vstupuje festival do svého jubilejního, 20. ročníku. A to jen díky Vám, našim věrným divákům, a samozřejmě díky podpoře našich partnerů. Bez jejich štědré finanční pomoci by festival nemohl existovat.

Festival podporují: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Česko-německý fond budoucnosti, Goethe-Institut a Ministerstvo zahraničí SRN, T-Mobile, Škoda Auto, Rakouské kulturní fórum, Státní fond kultury ČR, Pražská energetika, Alfery - Audit Tax & Legal Services, Švýcarské velvyslanectví, Lucemburské ministerstvo kultury, Strabag, Halada a Národní divadlo.

Děkujeme Vám všem a věříme, že si to na podzim všichni společně užijeme!

Zwanzig!

main-theaterheutezwanzig-4068.jpg

Milí přátelé, letošní ročník festivalu se bude konat od 5. do 29. listopadu 2015.

Těšit se můžete na DVA divadelní výlety, tentokrát do Mnichova a do Drážďan, a v pražském programu na výjimečné inscenace z Berlína, Lucemburku, Frankfurtu n. M., Lausanne, Vídně a Hamburku, ale i z Kladna. Uvidíte „Inscenaci roku“!
Ale to samozřejmě není vše, celou programovou nabídku 20. ročníku Vám představíme již brzy na našich stránkách.

Všechna představení pro Vás opět opatříme českými titulky, zahájení předprodeje vstupenek chystáme
na 15. října.

Festival členem EFFE

main-effe-4072.jpg

Mezinárodní porota udělila našemu festivalu prestižní značku EFFE – Europe for Festivals - Fesivals for Europe. Tato mezinárodní festivalová platforma, iniciovaná Evropskou asociací festivalů (European Festivals Association), spojuje festivaly, které se důrazně zavázaly k podpoře umění, jejich komunit a evropských hodnot. Udělení značky EFFE je uznáním vysoké kvality těchto festivalů a jejich každodenní lokální práce po celé Evropě.

Tisková zpráva EFFE – zde. Více na www.effe.eu

Cena JB pro Kladno!

main-kladno-4062.jpg

Je nám ctí oznámit, že laureátem letošní Ceny Josefa Balvína se na základě rozhodnutí festivalové jury stala inscenace Městského divadla Kladno BRÉMSKÁ SVOBODA v režii Martina Františáka.
Srdečně blahopřejeme!

Vítěznou inscenaci budete moci shlédnout v rámci festivalu v Divadle Komedie 7. listopadu.

Ubytování s Casamundo

main-casamundo-4069.jpg

Milí přátelé,
pokud uvažujete nad účastí na festivalu, ale jste zdaleka a potřebovali byste případně i ubytování během festivalu, máme pro Vás dobrý tip, jak obstarat ubytování přesně podle Vašich představ a požadavků. Na stránce turistického portálu www.casamundo.cz můžete v celé Praze najít spoustu ubytovacích kapacit, kterými jsou hlavně rekreační domy a apartmány v soukromí, chaty ale i luxusní vily se saunou či vnitřním bazénem.
Stejně jako je široký výběr kapacit, tak široké je i spektrum cen. Nabídka obsahuje vše od velmi nízkých cen chat a privátů vyhledávaných hlavně studenty, přes rekreační domy, až po luxusní vily či rodinné apartmány, uzpůsobené pro více osob včetně zvířat. To vše zde můžete nalézt.