background-06.jpg
5.11.—29.11.
2015

Poslední vstupenky

main-export1-4148.jpg

Vážení diváci, vstupenky na zbývající festivalová představení jsou již téměř vyprodaná, zbývá však ještě několik málo vstupenek na tato představení, které můžete zakoupit v síti TICKETPRO:

24. 11. Kontrola kvality
29. 11. Don Giovanni. Poslední večírek

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na setkání s Vámi v divadlech během festivalu!

Zwanzig!

main-theaterheutezwanzig-4068.jpg

Milí přátelé, letošní ročník festivalu se bude konat od 5. do 29. listopadu 2015. Těšit se můžete na DVA divadelní výlety, tentokrát do Mnichova a do Drážďan, a v pražském programu na výjimečné inscenace z Berlína, Lucemburku, Frankfurtu n. M., Lausanne, Vídně a Hamburku, ale i z Kladna. Uvidíte „Inscenaci roku“! Ale to samozřejmě není vše, celá programová nabídka 20. ročníku je Vám k dispozici v sekci PROGRAM a OFF-PROGRAM. Všechna představení pro Vás opět opatříme českými titulky.

Programový sešitek ve formátu pdf
k dispozici ke stažení ZDE.

Festival členem EFFE

main-effe-4072.jpg

Mezinárodní porota udělila našemu festivalu prestižní značku EFFE – Europe for Festivals - Fesivals for Europe. Tato mezinárodní festivalová platforma, iniciovaná Evropskou asociací festivalů (European Festivals Association), spojuje festivaly, které se důrazně zavázaly k podpoře umění, jejich komunit a evropských hodnot. Udělení značky EFFE je uznáním vysoké kvality těchto festivalů a jejich každodenní lokální práce po celé Evropě.

Tisková zpráva EFFE – zde. Více na www.effe.eu

Dokument ZWANZIG

main-ct-4158.jpg

V pondělí 16.11. uvedla Česká televize na programu ČT ART od 20:20 hod. u příležitosti 20. ročníku festivalu záznam inscenace PROCES, kterou v Divadle Komedie režíroval Dušan D. Pařízek a za níž obdržel festivalovou Cenu Josefa Balvína.
Ve 21.55 následoval dokument České televize a režiséra Tomáše Luňáka ZWANZIG - shrnující 20 ročníků festivalu. Repríza dokumentu je naplánovaná na neděli 22.11. v 0:45 hod.

Pozdrav paní primátorky

main-krnacova-4147.jpg

Vážení a milí příznivci divadla a německého jazyka,

již od dob antického Řecka jsou lidé ustavičně fascinováni a přitahováni tajuplným kouzlem strhujících příběhů vyprávěných maskovanými herci na jevištích.
Před užaslými zraky nesčetných generací diváků tak zas a znovu defilují takřka archetypální divadelní postavy, zpřítomňující klasické dramatické situace, následovány charaktery z per soudobých autorů typických svým mnohdy radikálně novátorským či dokonce programově provokativním přístupem.
(více)

Ubytování s Casamundo

main-casamundo-4069.jpg

Milí přátelé,
pokud uvažujete nad účastí na festivalu, ale jste zdaleka a potřebovali byste případně i ubytování během festivalu, máme pro Vás dobrý tip, jak obstarat ubytování přesně podle Vašich představ a požadavků. Na stránce turistického portálu www.casamundo.cz můžete v celé Praze najít spoustu ubytovacích kapacit, kterými jsou hlavně rekreační domy a apartmány v soukromí, chaty ale i luxusní vily se saunou či vnitřním bazénem.
Stejně jako je široký výběr kapacit, tak široké je i spektrum cen. Nabídka obsahuje vše od velmi nízkých cen chat a privátů vyhledávaných hlavně studenty, přes rekreační domy, až po luxusní vily či rodinné apartmány, uzpůsobené pro více osob včetně zvířat. To vše zde můžete nalézt.

Cena JB pro Kladno!

main-kladno-4062.jpg

Je nám ctí oznámit, že laureátem letošní Ceny Josefa Balvína se na základě rozhodnutí festivalové jury stala inscenace Městského divadla Kladno BRÉMSKÁ SVOBODA v režii Martina Františáka.
Srdečně blahopřejeme!

Vítězná inscenaci byla uvedena v rámci festivalu v Divadle Komedie 7. listopadu.

Festival 2015

main-theater-zwanzig-datum-ctverec-4061.jpg

Milí příznivci festivalu, v letošním roce vstupuje festival do svého jubilejního, 20. ročníku. A to jen díky Vám, našim věrným divákům, a samozřejmě díky podpoře našich partnerů. Bez jejich štědré finanční pomoci by festival nemohl existovat.

Festival podporují: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město PrahaČesko-německý fond budoucnosti, Goethe-Institut a Ministerstvo zahraničí SRN, T-Mobile, Škoda Auto, Rakouské kulturní fórum, Státní fond kultury ČR, Pražská energetika, KOLEKTORY Praha, Alfery - Audit Tax & Legal Services, Atlantic Palace, Švýcarské velvyslanectví, Lucemburské ministerstvo kultury, Strabag, Halada a Národní divadlo.

Děkujeme Vám všem a věříme, že si to na podzim všichni společně užijeme!