background-01.jpg
19.11.—5.12.
2016

Nejlepší byl Hamlet!

main-hamletcdk-4934.jpg

Ceny divadelní kritiky - Časopis Svět a divadlo: V neoceňované kategorii „největší zážitek ze zahraničního divadla" se na prvním místě v anketě umístil Shakespearův Hamlet, režie Thomas Ostermeier, Schaubühne am Lehniner Platz (Berlín, Německo) – uvedeno na Pražském divadelním festivalu německého jazyka.

Děkujeme a gratulujeme do berlínské Schaubühne!

21. ročník festivalu

main-danke-4922.jpg

Milé publikum!
5. prosince skončil 21. ročník festivalu.
V hlavním programu jsme viděli deset produkcí, v off-programu dvě a jednu výstavu.
Hostující kolegy i nás organizátory velice potěšily vyprodané sály i Váš nadšený potlesk po všech inscenacích. Díky Vám, milí diváci, se vystupující soubory stále znovu rády vracejí do Prahy.
Příští, už 22. ročník festivalu by se měl konat od 11. do 26.11.2017, termíny
i program upřesníme pravděpodobně
v červnu.

Fotografickou rekapitulaci uplynulého ročníku najdete na:
21. theater.cz // Virus Wir

 

Virus Wir / Trailer

main-vw-4927.jpg

Krátká a výstižná vzpomínka na
21. ročník festivalu očima studentek FAMU Nikoly Krutilové a Báry Chalupové.
Video můžete shlédnout na Youtube
nebo v naší foto a video galerii: www.theater.cz/2016/fotovideo.

 

Divadelní noviny: SUKCES MĚSÍCE

main-schranka01-4929.jpg

"Již po jedenadvacáté se v Praze konal PDFNJ a snad pokaždé by jej bylo možné označit za událost. Letošní ročník se však přece jen od minulých odlišoval. Ještě víc než dřív mapoval aktuální proudy německojazyčného divadla a podnětně vstupoval i do uvažování tvůrců současného českého divadla. Festival inicioval na náměstí Václava Havla výstavu fotografií Viktora Kronbauera Světlo v akci, připravil diskusi na téma Divadlo a politika a zaštítil i několik akcí a filmových projekcí v rámci off-programu včetně premiéry projektu work in progress. Především však přivezl inscenace, jež sbírají řadu prestižních ocenění, od účastí v Avignonu a Wiener Festwochen, přes Nestroy- a Friedrich-Luft-Preis po – především – účast na nejprestižnější přehlídce divadel německého jazyka Berliner Theatertreffen 2016 (hned tři inscenace/!/). Posun v dramaturgické linii lze vnímat i v uceleném konceptu letošního ročníku zaměřeném a mapujícím soudobé směry dokumentárního a společensky angažovaného divadla, přinášejícím různé pohledy na aktuální společenské dění a přístupy k němu. Prezentované divadelní formy i obsah dovezených inscenací vzbudily v českém divadelním prostředí řadu diskusí a polemik, což dnes dokáže jen málokterá – nejen divadelní – umělecká akce."
Divadelní noviny